сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

В Умані працює школа ландшафтного дизайну. ФОТО. ВІДЕО

  • П'ятниця, 12 квітня 2013, 15:53

park1Відкрилась вона на базі наймолодшого в Уманському НаУс факультету - лісового та садово-паркового господарства. Фахівці цього напряму підготовки створюють гармонійно організований простір різних територій, зон відпочинку і дозвілля. До навчання на факультеті запрошують випускників шкіл та коледжів.

 

Факультет лісового і садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва, акредитований за ІV рівнем, здійснює підготовку фахівців з вищою освітою за спеціальностями:

• Лісове господарство

• Садово-паркове господарство

 

Фахівці напряму підготовки "Лісове та садово-паркове господарство" на основі знань з агротехніки вирощування декоративних рослин, ландшафтного мистецтва і фітодизайну забезпечують гармонійну організацію різних територій, зон відпочинку і дозвілля населення.

 

Високий рівень фахової підготовки забезпечують 46 викладачів, з яких 3 доктори с.-г. наук, професори, 20 кандидатів с.-г. наук, в т.ч. 17 доцентів.

 

До складу факультету входять кафедри: лісового господарства, садово-паркового господарства і фізичного виховання та психолого – педагогічних дисциплін.

 

Кафедра лісового господарства створена у 1844 при заснуванні головного училища садівництва, як вищого навчального закладу. Сьогодні кафедру очолює доктор с.-г. наук, професор Шлапак Володимир Петрович . Від початку відкриття кафедри читався курс декоративного садівництва, який включав підрозділи, які вивчались самостійно: квітникарство з вигонкою квітів, садова дендрологія, ландшафтне садівництво, садове мистецтво. Для навчання використовувались теплиці і парники, а також декоративний розсадник з двома відділеннями: хвойним і листяним.

 park1

Кафедра має в своєму розпорядженні достатню матеріальну технічну базу для підготовки фахівців зі спеціальності „Лісове господарство", яка забезпечує можливість набуття студентами теоретичних знань практичних навичок у належному обсязі. Кафедра розміщується у 5 навчальних аудиторіях. На кафедрі створена лабораторія лісового насінництва та аналізу ґрунту, де навчальна робота поєднується з дослідницькою.

 

Кафедра садово-паркового господарства створена у червні 2007 року. Очолює кафедру кандидат с.-г.наук, доцент, Поліщук Валентин Васильович.

 

Викладачі навчають студентів  біоекологічних властивостей рослин, особливостей їх розмноження і вирощування  та використання у ландшафтному дизайні, реконструкцію та проектування озеленення  окремих територій.

 

Викладачі кафедри викладають студентам такі дисципліни як: «Ботаніка», «Квітникарство», «Декоративне садівництво», «Образотворча грамота», «Урбоекологія», «Газони», «Ландшафтне проектування» та ін.

 

Кафедра фізичного виховання існує з початку заснування училища садівництва. Нині кафедру очолює заслужений тренер України, доцент Чорнобаб Іван Федорович, вихованець якого приймав участь у літній олімпіаді в Лондоні.

 park2

Гордістю кафедри є студенти члени збірних команд України з легкої атлетики та настільнго тенісу. Жіноча команда тенісного клубу «Тайфун» вже п'ятий рік бере участь в клубному чемпіонаті України.

 

Важливим напрямом діяльності факультету лісового і садово-паркового господарства є проведення фундаментальних наукових досліджень, розробка нових технологій та впровадження їх у навчальний процес і виробництво. Базою для наукової роботи співробітників, аспірантів і студентів є лісові угіддя, паркові зони і дослідні сади університету.

 

Велика увага приділяється практичній підготовці. Студенти факультету після III курсу мають можливість пройти закордонне стажування у країнах з розвинутою ринковою економікою: Австралія, Великобританія, Данія, Німеччина, Польща, США, Фінляндія, Франція, Швейцарія, де покращують особисті знання з іноземної мови, ознайомлюються з передовими технологіями, що відповідають обраній спеціальності.

 

У вільний від навчання час студенти займаються  в спортивних секціях та різних відділеннях центру культури і виховання. Вони є активними учасниками народного ансамблю пісні і танцю “Хлібодари”, ансамблів народного та сучасних танців “Нивка” і „Лювіна”, літературно-гумористичного клубу СТЕМ „Добродії”.

 

Випускники за спеціальністю «Садово-паркове господарство» та спеціальністю «Лісове господарство» можуть працевлаштовуватись в: установах і підприємствах лісового господарства; науково-дослідних станціях лісівництва та садівництва; підприємствах і приватних фірмах, які займаються веденням паркового господарства та озелененням  населених пунктів; територіальних органах Міністерства охорони навколишнього середовища; національних природних парках; установах та організаціях, у підпорядкуванні яких знаходяться парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, ботанічні сади, дендропарки. Наші двері завжди відкриті для випускників шкіл та коледжів.

 

Наші координати: 

20305, Черкаська обл., м. Умань, вул. Інститутська, 1

Факультет лісового і садово-паркового господарства

тел:(04744) 3-44-39, 

електрона адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати